W jaki sposób przekazywać swoją wiedzę?

Ciężko wyobrazić sobie dzisiejszy internet bez blogów internetowych. Obecnie znajdziemy blog niemal na prawie każdy temat, możemy przebierać w tysiącach stron. Potencjalny czytelnik ma prawo być bardzo wybredny, i skakać z jednej strony na drugą.

Co powoduje, że jedne są bardziej, a inne mniej popularne? Od tego, czy czytelnik zostanie na stronie zależy od paru czynników.
Pisząc bloga musimy zadbać o kilka rzeczy, elementarną sprawą jest na pewno poprawność językowa i interpunkcyjna, a także stylistyczna. Żadna osoba nie woli czytać tekstów, w których roi się od błędów. 
Jednym z najważniejszych aspektów jest jednak wygląd strony – bardzo często to od tego zależy, czy ktoś zostanie u nas dłużej. Czysta, przejrzysta strona z schludną grafiką i wyraźną czcionką, a też łatwą nawigacją to coś, co sprawia, że preferuje się wracać.

Nie możemy zapomnieć na 100 procent o pomyśle – zastanówmy się czy polecam pisać bloga na ten sam, niejednokrotnie powielany temat, który znajdziemy na wielu innych serwisach? Ciężko będzie nam się wybić, a konkurencja będzie dość duża. Warto poszukać czegoś oryginalnego i nietypowego, natomiast ważne jest abyś dobrze czuł się w poruszanym temacie – w końcu przy prowadzeniu bloga znacząca jest regularność i wartość merytoryczna tekstów, żadna osoba nie woli czytać lania wody i owijania w bawełnę.
Dobra marketing i półrealistyczność to coś, co jest w cenie. Internauci dużo chętniej wybierają blogi popularne, mające stałych czytelników – zawarte na nich informacje wydają się być dużo bardziej wiarygodne. Pewne jest, że na samym początku ciężko będzie mieć pełno wyświetleń i grono czytelników, jednakże wszystko przychodzi z w pewnych przypadkach.
 
Zobacz więcej: http://fabrykawyrazu.blogspot.com.